דיני משפחה

דיני משפחה זהו תחום בעל היקף גדול מאוד בעולם המשפטי, המתקשר אל תביעות בענייני דיני משפחה והמוסמך לתת בו שיפוט הוא בית הדין לענייני דיני משפחה או בית הדין הרבני .

כמו כן, בכדי לקבל סיוע משפטי בתחום דיני משפחה, יש להיעזר בעורך דין המתמחה בענייני משפחה ולא בכל עורך דין, שכן, חשוב מאוד להיות בקיא בתחום הנ"ל ולהכיר את החידושים בחוק ובמערכות המשפט בכדי להעניק את השירות המשפטי הטוב ביותר ללקוחות.

המצבים בהם בני אותה משפחה מגיעים אל עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה הם רבים וכוללים בין היתר:

  • סכסוכים עסקיים – במצבים בהם בני אותה משפחה מנהלים יחד עסק ובעלי מחלוקות שונות בעולם העסקי אשר הביא אותם לבעיות רציניות שרק גישור בענייני דיני משפחה או מערכת המשפט יוכלו לסייע להם.
  • גירושין – אחת הסיבות הנפוצות ביותר להגיע אל עורך דין דיני משפחה היא סיבת הגירושין, שגוררת אחריה שלל מצבים משפטיים נדרשים לסיוע כגון: תשלומי מזונות, קביעת הסדרי ראיה של הילדים המשותפים, חלוקת רכוש ועוד.
  • ענייני ירושה – במצבים בהם מתקבלת ירושה ואין צוואה או שישנה צוואה שגוררת מחלוקות רבות, פעמים רבות מה שקורה זה סכסוכים ומחלוקות במשפחה שמובילים אותם לגשת אל עורך דין דיני משפחה ולקבל ייעוץ משפטי מלא.
  • עריכת הסכמים – הסכמי טרום נישואים, הסכמי ממון לאחר הנישואים, הסכמי גירושים ועוד, כל עריכה של הסכמים במשפחה, יש לעשות על ידי עורך דין המתמחה בענייני דיני משפחה.

דיני משפחה בישראל

במדינת ישראל תחום דיני משפחה הינו תחום מאוד מורכב, שכן אינו מתבסס רק על המערכת השיפוטית והחוקית בארץ, אלא גם על ההלכות הקיימות. בדיוק בשל כך, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה ספציפית בתחום דיני משפחה ולא להתפשר על פחות מזה!

למעשה, תחום דיני משפחה הינו תחום הנוגע לכל הקשור להסדרים בתוך המשפחה והוא כולל בחובו כמות נכבדה של תקנות וחוקים שונים שנוגעים לעניין, כמו חובות של בני זוג אחד לשני, חובות בין הורים לילדים ועוד.

כיום, במדינת ישראל מתפקדות שתי מערכות שיפוטיות בתחום דיני משפחה: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני, כאשר לשתי מערכות אלו סמכויות מקבילות.

בית הדין לענייני משפחה רשאי לפסוק בכל הקשור לתביעות במשפחה בתחום:, מזונות, הסדרי ראיה, חלוקת רכוש משותף ועוד ואילו בית הדין הרבני מוסמך לסמכויות שונות הכוללת את סמכותו הבלעדית לפסוק בענייני גירושין וכתובה.

שירותי עורך דין דיני משפחה

עורך דין דיני משפחה מספק שירותים משפטיים רבים הכוללים: ליווי משפטי, סיוע משפטי, ייעוץ, ייצוג משפטי ועוד בתחומים הבאים:

צוואות, גירושין, נישואים, משמורות, הסכמי ממון, עיזבונות, אבהות, נישואים אזרחיים, ידועים בציבור, התרת נישואין, מחלוקות על רקע עסקי, ירושות ועוד.

משרד עורך דין יגאל בן חיים הינו משרד דינאמי המספק שירותי סיוע משפטי ללקוחות פרטיים ועסקיים בעניינים שונים, לרבות תחום דיני משפחה.

צוות המשרד הינו מקצועי הבקיא בעולם המשפט והמקפיד להעניק לכל אחד ואחת מהלקוחות את השירות הטוב ביותר, המהיר ביותר והמקצועי ביותר, ללא פשרות לאורך כל הדרך!

מעוניינים לקבל פרטים נוספים בתחום דיני משפחה? רוצים להתייעץ/לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין מוביל המתמחה בתחום דיני משפחה? התקשרו עוד היום למשרד עורך הדין יגאל בן חיים וקבלו את כל הפרטים המלאים באדיבות הצוות המסור והמהימן שישרת אתכם לאורך כל הדרך, אודות דיני משפחה וקבעו פגישת ייעוץ,